Tylko dzisiaj! Kup 2 produkty, a dostaniesz -10% z Kodem: NEWBX

Darmowy kalkulator kalorii online - licznik kalorii Tabela

0
Darmowy kalkulator kalorii online - licznik kalorii Tabela

Czy zastanawiałeś się kiedykolwiek, ile kalorii dostarczasz swojemu organizmowi każdego dnia? Czy wiesz, ile kalorii powinieneś spożywać, aby utrzymać swoją wagę lub ją zmienić? Kalkulator kalorii to narzędzie, dzięki któremu możesz łatwo obliczyć, ile kalorii potrzebujesz każdego dnia oraz ile kalorii zawierają poszczególne produkty. Darmowy kalkulator kalorii online to narzędzie, które pozwala na dokładne obliczenie ilości kalorii potrzebnych do utrzymania wagi ciała lub jej zmiany. Jest to szczególnie przydatne dla osób, które chcą schudnąć lub przybrać na wadze.

Aby skorzystać z kalkulatora kalorii, należy wprowadzić kilka podstawowych danych, takich jak:

 • płeć
 • wiek
 • wzrost
 • masę ciała
 • poziom aktywności fizycznej

Na podstawie tych danych kalkulator oblicza zapotrzebowanie kaloryczne, czyli ilość kalorii potrzebnych do utrzymania wagi ciała. Jeśli chcemy schudnąć, powinniśmy codziennie spożywać mniej kalorii niż wynika to z zapotrzebowania. Jeśli natomiast chcemy przybrać na wadze, powinniśmy codziennie spożywać więcej kalorii niż wynika to z zapotrzebowania.

Kalkulator kalorii jest bardzo przydatnym narzędziem dla osób, które chcą kontrolować swoją dietę i utrzymać zdrowy styl życia. Dzięki niemu możemy dokładnie wiedzieć, ile kalorii dostarczamy do organizmu i jakie produkty najlepiej wybierać, aby osiągnąć swój cel.
Wynik:

 

Jakie są zalety korzystania z naszego darmowego kalkulatora kalorii?

Nasz darmowy kalkulator kalorii posiada wiele zalet. Przede wszystkim, jest on łatwy w obsłudze, dzięki czemu każdy może go używać. Co więcej, nasz kalkulator jest bardzo dokładny, dzięki czemu można mieć pewność, że otrzymane wyniki są wiarygodne. Dodatkowo, nasz kalkulator kalorii oferuje wiele opcji personalizacji, dzięki czemu można dostosować go do swoich indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z kalkulatora kalorii ma wiele zalet, takich jak:

 • dokładne obliczanie zapotrzebowania kalorycznego
 • możliwość ustalenia celu (np. utrzymanie wagi ciała, utrata wagi lub przyrost masy ciała)

Jak działa kalkulator kalorii?

Kalkulator kalorii to narzędzie, które pozwala na obliczenie zapotrzebowania energetycznego organizmu. Aby to zrobić, należy podać kilka podstawowych informacji, takich jak: płeć, wiek, wzrost, wagę, poziom aktywności fizycznej oraz cel, jaki chce się osiągnąć (utrzymanie wagi, redukcja wagi lub przytycie). Na podstawie tych danych kalkulator oblicza zapotrzebowanie na kalorie i ilość kalorii, jaką należy spożywać, aby osiągnąć założony cel.

Jakie informacje możemy uzyskać dzięki kalkulatorowi kalorii?

Kalkulator kalorii pozwala na określenie:

 • dziennego zapotrzebowania na kalorie,
 • ilości kalorii, jaką należy spożywać, aby utrzymać wagę,
 • ilości kalorii, jaką należy spożywać, aby schudnąć lub przytyć,
 • ilości kalorii zawartych w poszczególnych produktach,

Jakie ma zastosowanie kalkulator kalorii?

Kalkulator kalorii ma szerokie zastosowanie zarówno dla osób, które chcą utrzymać odpowiednią masę ciała, jak i dla tych, które chcą ją zmienić. Dzięki niemu można łatwo określić, ile kalorii potrzebujemy dziennie, aby osiągnąć cel diety. Narzędzie to jest szczególnie przydatne dla osób, które chcą schudnąć lub przytyć, ponieważ pozwala na precyzyjne planowanie diety i kontrolowanie spożywanych kalorii.

Jak korzystać z kalkulatora kalorii?

Korzystanie z kalkulatora kalorii jest bardzo proste. Wprowadzamy do niego podstawowe informacje, takie jak wiek, płeć, wzrost, wagę i poziom aktywności fizycznej. Na podstawie tych danych kalkulator określa, ile kalorii potrzebujemy każdego dnia, aby utrzymać obecną masę ciała lub osiągnąć pożądaną wagę.

Jak obliczyć swoje zapotrzebowanie kaloryczne?

Istnieją różne metody obliczania zapotrzebowania kalorycznego, ale jedną z najprostszych jest wykorzystanie wzoru Harris-Benedicta, który bierze pod uwagę wiek, płeć, wagę, wzrost i poziom aktywności fizycznej. Można również skorzystać z kalkulatora kalorii dostępnego online, który wykonuje obliczenia za Ciebie. Warto jednak pamiętać, że te obliczenia są jedynie szacunkowe i powinny służyć jedynie jako punkt wyjścia do dalszych działań.

Szybkie i proste metody obliczania zapotrzebowania kalorycznego

Wzór Harris-Benedicta:

Dla mężczyzn: BMR = 88.36 + (13.4 x masa ciała w kg) + (4.8 x wzrost w cm) - (5.7 x wiek w latach)

Dla kobiet: BMR = 447.6 + (9.2 x masa ciała w kg) + (3.1 x wzrost w cm) - (4.3 x wiek w latach)

Jakie są korzyści i zalety korzystania z naszego kalkulatora kalorii?

Korzystanie z naszego kalkulatora kalorii ma wiele korzyści. Przede wszystkim, pomaga on w utrzymaniu odpowiedniej wagi ciała, co ma pozytywny wpływ na zdrowie i samopoczucie. Dodatkowo, nasz kalkulator pomaga w kontroli spożywanych kalorii, dzięki czemu można uniknąć nadmiernego spożywania niezdrowych produktów. Wreszcie, korzystanie z naszego kalkulatora kalorii pomaga w osiągnięciu celów związanych z dietą i treningiem.

 • Oszczędność czasu i energii - nie trzeba samodzielnie liczyć kalorii w jedzeniu
 • Dokładność - kalkulator bazuje na rzetelnych danych i wzorach matematycznych
 • Ułatwienie planowania diety - dzięki kalkulatorowi łatwiej określić, jakie produkty warto wybierać, aby dostarczyć organizmowi odpowiednią ilość kalorii

Powszechne błędy podczas korzystania z kalkulatora kalorii! Czego unikać?

Kalkulator kalorii jest świetnym narzędziem, ale warto pamiętać, że może on zawierać pewne ograniczenia. Oto kilka powszechnych błędów, które warto unikać:

 1. Nie bierz pod uwagę tylko kalorii - podczas planowania diety ważne jest, aby zwrócić uwagę nie tylko na ilość kalorii, ale również na wartości odżywcze, takie jak białko, węglowodany i tłuszcze.

 2. Nie szukaj idealnej diety - każdy organizm jest inny, więc nie istnieje jedna idealna dieta dla wszystkich. Warto eksperymentować i dostosowywać dietę do swoich potrzeb.

 3. Nie licz kalorii zbyt restrykcyjnie - zbyt duża restrykcja kalorii może prowadzić do zaburzeń odżywiania i innych problemów zdrowotnych. Warto pamiętać o umiarze i dbać o swoje zdrowie.

Darmowy kalkulator kalorii online - dlaczego warto korzystać z naszego licznika kalorii?

Nasz darmowy kalkulator kalorii, który dostępny jest w wygodnej formie online może być bardzo pomocnym narzędziem w osiągnięciu celów związanych z odżywianiem, takich jak utrzymanie wagi, przybranie na wadze lub redukcja wagi. Dzięki niemu można łatwo określić poziom kalorii, jakie należy spożyć w ciągu dnia, aby osiągnąć określony cel.

Warto jednak pamiętać, że kalkulator kalorii i deficytu kalorycznego to narzędzia, a nie złote reguły. Mogą one być pomocne, ale nie zawsze są 100% dokładne i nie uwzględniają indywidualnych potrzeb organizmu. Dlatego ważne jest, aby korzystać z nich z umiarem i w połączeniu z innymi metodami monitorowania postępów w procesie odchudzania, takimi jak regularne ważenie się, kontrolowanie postępów w wykonywaniu ćwiczeń fizycznych i obserwowanie zmian w poziomie energii i samopoczuciu, wygodne ćwiczenia z naszą koszulką treningową. Na koniec, życzymy powodzenia w postępach i wytrwałości w osiągnięciu zamierzonych celów.

 

Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl